PERSONEL

Lek. Jerzy Zengteler
Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie z 1990 roku. Lekarz skupiony na potrzebach małego i dorosłego pacjenta. Doświadczenie Zawodowe: Klinika Kardiologii Szpital Bródnowski, Szpital Dziecięcy ul. Niekłańska, Choroby Wewnętrzne MSS w Warszawie ul. Bursztynowa. i inne. Konsultant ds. medycznych, ekspert sytemu ochrony zdrowia i badań klinicznych, ekspert ds. przemysłu farmaceutycznego.

Lek. Skrzypek Rafał
Absolwent I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwerystetu Medycznego. Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z medycyny rodzinnej. Doświadczenie nabywał m.in. w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. Prof. Orłowskiego oraz w Dziecięcym Szpitalu Klinicznym im. Józefa Polikarpa Brudzińskiego w Warszawie. W pracy zajmuje się pacjentami pediatrycznymi, internistycznymi oraz geriatrycznymi. Certyfikowany lekarz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Ukończył m. in. kurs „Wczesnego wykrywania nowotworów skóry”, „Wczesnego wykrywania RZS”, stale uczestniczący w „Edukacyjnych Warsztatach Elektrokardiografii”

lek. pediatra Żurkowska Małgorzata
Absolwentka Akademii Medycznej w Warszawie. Lekarz z wieloletnim doświadczeniem w zakresie pediatrii. Pracowała w oddziale noworodkowym na etacie akademickim, gdzie prowadziła również działalność dydaktyczną, następnie w oddziale intensywnej opieki medycznej oraz w zespole opieki leczniczej, w którym pełniła stanowisko kierownicze. Od szeregu lat pracuje w poradni dziecięcej podstawowej opieki zdrowotnej.

Pielęgniarka środowiskowa Kalisiak Małgorzata
Pielęgniarka środowiskowo-rodzinna, posiada 25 lat stażu pracy na stanowisku pielęgniarki zabiegowej oraz 15 lat stażu pracy w punkcie szczepień. Posiada duże doświadczenie w pobieraniu krwi osobom dorosłym, dzieciom i noworodkom oraz szczepieniach niemowląt, dzieci i dorosłych, a także wykonywaniu badania EKG. Ukończyła specjalistyczny kurs szczepień ochronnych oraz kurs zapisu i interpretacji badań EKG.

Położna Maj Marlena
Położna środowiskowo-rodzinna, ukończyła studia na kierunku położnictwo. Posiada 25 lat stażu pracy jako położna w szpitalach i przychodniach. Ukończyła wiele szkoleń m.in. szkolenie pt. „Nowe spojrzenie na poród, wyzwolenie potencjału rodzącej w porodzie szpitalnym. Połóg-trudny start dla rodziny, wyzwanie dla medyków” oraz szkolenia z zakresu promocji karmienia piersią, resuscytacji noworodka oraz kurs leczenia ran. Od 10 lat pomaga pacjentkom po porodach w przystawianiu dziecka do piersi, karmieniu piersią oraz pielęgnacji noworodka. Pacjentkom oczekującym dziecka służy radą w zakresie porodu, połogu, karmienia piersią i szeroko pojętego macierzyństwa.

Dietetyk mgr Parczewska-Suchomska Dorota
Absolwentka Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych Instytutu Żywności i Żywienia „Poradnictwo Dietetyczne ” oraz Europejski Fundusz Społeczny – „Zarządzanie potencjałem społecznym”. Członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiaklią i na Diecie Bezglutenowej. Ekspert w zakresie żywienia człowieka, posiada 10 letnie doświadczenie w pracy a stanowisku dietetyk, układa indywidualne jadłospisy. Posiada bogate doświadczenie w odchudzaniu osób chorych i zdrowych, leczeniu zaburzeń lipidowych, żywieniu kobiet w ciąży i mam karmiących piersią, wracaniu do formy po ciąży. Posiada również doświadczenie w żywieniu małych dzieci już od 1miesiąca życia oraz żywieniu w nadciśnieniu, cukrzycy, miażdżycy, chorobach wątroby, w dnie moczanowej, w chorobach nerek oraz w innych chorobach układu pokarmowego. Posiada silnie rozwinięte umiejętności interpersonalne i doświadczenie w motywowaniu pacjenta. Jako ekspert uczestniczy w programach telewizyjnych i radiowych (TVN, TVN 24 oraz TVN meteo active, Radio Kolor, RMF FM,). Właścicielka Poradni Dietetycznej www.Dietetyk.eu. Od wielu lat poprzez holistyczne podejście pomaga moim pacjentom zmieniać złe nawyki żywieniowe, bezpiecznie schudnąć, a przede wszystkim wspomaga proces leczenia różnych chorób poprzez dobór odpowiednio zbilansowanej diety.

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta mgr Przychodzeń Monika

Absolwentka psychologii i filozofii (specjalność etyka) Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczej i Behawioralnej, posiada również tytuł specjalisty psychologa klinicznego. W zawodzie pracuje od 15 lat, specjalizuje się w psychoterapii i wsparciu psychologicznym oraz diagnozie psychologicznej osób dorosłych z problemami emocjonalnymi, głównie w obszarze zaburzeń osobowości, w kryzysach, z zaburzeniami lękowymi, afektywnymi oraz z psychozami. Doświadczenie zawodowe w zakresie psychologii klinicznej i psychoterapii zdobywała, pracując w oddziałach ogólnopsychiatrycznych, detoksykacyjnym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Drewnicy, w Ząbkach oraz w Warsztatach Terapii Zajęciowej przy Stowarzyszeniu Pomost na Bródnie, jak również w Wojskowym Instytucie Medycznym Centralnego Szpitala Klinicznego MON w Warszawie, pierwotnie w Dziennym Oddziale Ogólnopsychiatrcznym, następnie w Dziennym Oddziale Zaburzeń Nerwicowych oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego w Klinice Psychiatrii, Stresu Bojowego i Psychotraumatologii, prowadząc psychoterapię grupową oraz indywidualną osób, jak też zajmując się diagnozą psychologiczną. Pełniła również funkcję koordynatora zespołu psychologów oraz stworzyła program terapeutyczny tamtejszego Oddziału. Prowadziła także ćwiczenia z psychiatrii dla studentów psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2017 r. pracuje w Wolskim Centrum Zdrowia Psychicznego, pierwotnie w Klinicznym Oddziale Ogólnopsychiatrycznym. Aktualnie pracuje w Dziennym Oddziale Psychiatrycznym oraz w Poradni Zdrowia Psychicznego, prowadząc psychoterapię grupową, jak też długoterminową psychoterapię indywidualną pacjentów z zaburzeniami osobowości i nerwicowymi. Ponadto pracuje w Specjalistycznej Przychodni Lekarskiej Vitamed w Poradni Zdrowia Psychicznego, również jako psychoterapeuta i diagnosta. Prowadzi także praktykę prywatną w Centrum Medycznym Plusmed, zajmując się psychoterapią indywidualną oraz konsultacjami psychologicznymi. Psychoterapię prowadzi w nurcie psychodynamicznym. Swoją pracę poddaje regularnej superwizji w nurcie psychoanalitycznym. Jest na drugim roku Kursu Psychoterapii organizowanego przez Oddział Leczenia Zaburzeń Osobowości i Nerwic Szpitala Specjalistycznego im. Dr. J. Babińskiego w Krakowie, atestowanego przez Sekcję Naukową Psychoterapii i Sekcję Naukową Terapii Rodzin Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego. Nieustannie podnosi swoje kwalifikacje biorąc udział w różnych szkoleniach i konferencjach.